-
Reklam
Anasayfa Kısa Haberler Demre yat limanı 2014'de hizmete girecek
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Demre yat limanı 2014'de hizmete girecek PDF Yazdır e-Posta
Haberler - Kısa Haberler
Salı, 13 Mart 2012 10:20

Demre Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Demre Yat Limanı'nın temelinin bu yıl atılacağını ve en geç 2014 yılına kadar bitirileceğini belirtti.


Demre Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, turizm sezonu için alınacak tedbirlerle ilgili düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Demre'yi Batı Antalya'nın turizmde Yükselen yıldızı olarak nitelendirdi.

Demre'nin yakın zamanda Batı Antalya'nın turizm merkezi haline geleceğini ifade eden Karaman, ilçelerine geçen yıl gelen 600 bin turistin çoğunun yabancı olduğunu dile getirdi.

Demre'nin geleceğini turizmin oluşturduğunu dile getiren Karaman, dünya kültür mirası Myra ve Andriake antik kentleri ile Noel Baba Müzesi'nde 12 ay boyunca kazı ve restorasyon çalışmaları yapıldığını, yıl sonunda Myra Antik Tiyatrosu'nun yeni bir Aspendos olacağını kaydetti.

Demre Yat Limanı'nın temelinin bu yıl atılacağını söyleyen Karaman, en geç 2014 yılına kadar bitirileceğini bildirdi. Beymelek-Demre kanalizasyon ve arıtma projesi çalışmalarının da sürdüğünü dile getiren Karaman, bu çalışmaların tamamlanmasıyla Demre'de otel ve tatil köyü yatırımlarının da başlayacağını kaydetti.Lütfen yorum ekleyebilmek için sisteme giriş yapın veya üye olun.


Bu sayfayı beğendiğiniz sitelerde paylaşabilirsiniz
Reddit! Del.icio.us! Google! Live! Facebook! StumbleUpon! MySpace! Twitter! LinkedIn!
Son Güncelleme: Salı, 13 Mart 2012 11:27
 
Bu Bölümden Rastgele Seçilenler


 


Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam


Reklam
Reklam